Jonavos sporto žaidynėse - finišo tiesioji (rezultatai, aprašymai, nuotraukų galerija)

Jonavos sporto žaidynėse - finišo tiesioji (rezultatai, aprašymai, nuotraukų galerija)

Pirmosios 2020 metų Jonavos sporto žaidynės artėja link kulminacijos. 270-ajam miesto gimtadieniui skirto renginio dalyviai savo jėgas jau išbandė septyniose rungtyse, tad liko vos vienerios - petankės - varžybos, kurios vyks rugpjūčio 25 dieną 19:00 val.

Likus vienai žaidynių rungčiai, jau aišku, kad Žilvinui Radzevičiui tiesiog užtenka bent atvykti į petankės varžybas ir vien taip jis jau užsitikrintų pirmųjų Jonavos sporto žaidynių čempiono titulą.

Pasibaigus septynioms rungtims, bendros įskaitos rikiuotė atrodo štai taip:

 1. Žilvinas Radzevičius, 100 t.
 2. Giedrius Povilavičius, 84 t. (petankėje nedalyvaus)
 3. Raimondas Baltrukėnas, 78 t.
 4. Vytas Vaicekauskas, 78 t.
 5. Antanas Girčys, 78 t.
 6. Antanas Žukauskas, 75 t.
 7. Justinas Čekanauskas, 72 t.
 8. Matas Mecelis, 44 t.
 9. Linas Mecelis, 40 t.
 10. Laurynas Ardinavičius, 38 t.
 11. Marius Pšitulskis, 22 t. (petankėje nedalyvaus)

Skiriami taškai už laimėtas vietas: I v. - 25 t., II v. - 22 t., III v. - 20 t., IV v. - 18 t., V v. - 16 t., VI v. - 14 t., VII v. - 12 t., VIII v. - 10 t., IX v. - 8 t., X v. - 6 t.

 

Žaidynių startas - smiginio rungtimi

Žaidynės startavo liepos 22 dieną arenoje smiginio rungtimi, kurioje dėl medalių ir įskaitinių taškų varžėsi 6 dalyviai. Smiginio rungtis buvo vykdoma dalyviams žaidžiant rato sistema – kiekvienam dalyviui sužaidžiant su kiekvienu kitu po dvi partijas nuo 301 iki 0 be dvigubo užsidarymo. Partiją laimėjęs asmuo gavo 3 taškus, pralaimėjęs – 0 t., o lygiųjų atveju – abu žaidėjai pasidalino po tašką.

Galutinės vietos buvo suskirstytos pagal surinktus taškus nuo daugiausiai iki mažiausiai surinkusio žaidėjo, o esant lygiam taškų skaičiui aukštesnė vieta buvo nustatoma papildomais dviem trijų strėlyčių metimais tarp lygiai taškų surinkusių žaidėjų ir aukštesnė vieta buvo skirta tam asmeniui, kuris per papildomus metimus surinko daugiau metimo taškų.

Smiginio rungties čempionu tapo Žilvinas Radzevičius, laimėjęs 4 susitikimus ir vos sykį išsiskyręs su priešininku lygiosiomis. Dukart laimėjęs, dukart išsiskyręs lygiosiomis ir kartą patyręs pralaimėjimo kartėlį antroje vietoje liko Vytas Vaicekauskas. o trečią vietą tik po papildomų metimų laimėjo Antanas Girčys, už nugaros ketvirtoje vietoje palikęs Lauryną Ardinavičių.

 

Suomiškas pagaliukų mėtymo žaidimas "Molkky" vyko per dvi dienas

Liepos 27 dieną suomiškame pagaliukų mėtymo žaidime sudalyvauti buvo nusprendę aštuoni žaidynių dalyviai. Jie pirmajame etape buvo suskirstyti į keturias poras ir jose kovėsi dėl kelialapio į varžybų finalą. Likę keturi porose pralaimėję dalyviai tarpusavy dar turėjo progos susikauti dėl vieno papildomo kelialapio į finalą.

Sužaidus minėtą papildomą partiją dėl paskutinio bilieto į finalą, bendru sutarimu buvo nutarta finalinę partiją perkelti į kitą dieną, nes jau buvo pakilęs pernelyg stiprus vėjas, kuris neleido žaidėjams techniškai išmesti pagaliuko, ir artinosi smarkus lietus su žaibu. Sprendimas buvo teisingas, nes spėjus pasišalinti lietus pradėjo pliaupti pakankamai stipriai.

Rugpjūčio 13 dieną įvyko "Molkky" rungties finalas - viena partija, kurioje laimima viskas arba nieko. Finalinėje partijoje be priekaištų sužaidė Žilvinas Radzevičius, kuris užtikrintai pasiekė 50 taškų ribą ir nepaliko vilčių nei vienam varžovui. Antroje vietoje liko Raimondas Baltrukėnas, trečias - Vytas Vaicekauskas.

 

Po stogu besivaržę šaškininkai ir lietuje išmirkę rutulio stūmimo dalyviai

Šaškėse dalyvauti buvo užsiregistravę vos trys dalyviai. Po dviejų ratų tarpusavio susitikimų paaiškėjo, kad geriausias šių metų Jonavos sporto žaidynių šaškių virtuozas – Antanas Žukauskas. Už savęs jis užtikrintai paliko kitus du varžovus, kurie kovėsi dėl vicečempiono titulo. Antroje partijoje geriau sužaidęs antrąją vietą laimėjo Giedrius Povilavičius, trečias liko Antanas Girčys.

Po valandos tą pačią dieną vykusioje rutulio stūmimo rungtyje turėjo varžytis šeši žaidynėse užsiregistravę dalyviai. Tačiau ar dėl prastų oro sąlygų (lietaus), ar dėl kitų priežasčių į varžybas atvyko tik du rutulį stumti pasirengę sporto entuziastai.

Lietuje išmirkę rutulio stūmimo dalyviai po apšilimo stūmimų turėjo šešis bandymus geriausiam rezultatui užfiksuoti. Geriausiu metimu 10,86 metrų nustūmęs Žilvinas Radzevičius tapo šios rungties čempionu, antras liko – Raimondas Baltrukėnas, rutulį nustūmęs 9,26 metrų.

 

Dviračių lenktynėse - du atskirojo starto važiavimai ir slalomas

Rugpjūčio 10 dieną žaidynių dalyviai rinkosi važiuoti dviračiu. Šeši dalyviai turėjo įveikti du atskirojo starto važiavimus ir slalomą, o visų rungčių laikai sumavosi į bendrą sąskaitą bei taip paaiškėjo galutinės vietos.

Po pirmojo atskirojo starto važiavimo pirmoje vietoje rikiavosi Vytas Vaicekauskas, turėjęs 10 sekundžių pranašumą prieš artimiausią varžovą. Vis dėlto lyderiui pradėjus traukti raumenis po antrojo važiavimo buvo gerokai užleistos pozicijos ir slalomas jau nebegalėjo padėti, o puikiai abu važiavimus suvažiavęs Justinas Čekanauskas laimėjo pirmąją vietą ir iš viso 24 sekundėmis aplenkė vicečempionu tapusį Marių Pšitulskį. Bronza pasidabino pirmąjį medalį žaidynėse laimėjęs Laurynas Ardinavičius.

 

Bėgimo rungtyje - bėgikų triumfas

Žaidynių bėgimo rungtyje rugpjūčio 17 dieną prizininkais tapo bėgikai. Ne nuostabu, nes tai - jų stiprioji sritis. Ant prizininkų pakylos vietas bėgikai netgi išsidalino pagal 2020 metų Jonavos bėgimo taurės rezultatus.

Čempionu tapo Justinas Čekanauskas, 2,4 km atkarpą įveikęs per 7 min. 53 s. Sidabro medalį laimėjo Antanas Žukauskas, nuo lyderio atsilikęs 23 sekundėm, o trečias liko Antanas Girčys, nuotolį įveikęs per 9 min. 2 s.

 

Baudų ir tritaškių metimas apsprendė čempiono titulo savininką

Rugpjūčio 19 dieną arenoje susirinkę penki krepšinio mylėtojai varžėsi baudų ir tritaškių metimo rungtyje. Metant tritaškius, tai daroma iš 3 vietų po 5 kamuolius, iš kurių paskutinis vertas dviejų taškų (maksimaliai galima surinkti 18 taškų). Tuo tarpu metant baudas, metama 15 kartų ir kiekvienas tikslu metimas vertas taško.

I etape visi penki dalyviai varžėsi tik tritaškių metime. Šioje stadijoje svarbiausia buvo tiesiog nelikti paskutiniu, nes blogiausią rezultatą užfiksavęs dalyvis krenta, o kitų dalyvių surinkti taškai nepersikelia - viskas kitame etape ir vėl prasideda iš naujo.

Kiek netikėtai visų dalyvių nuostabai I etape iškrito Raimondas Baltrukėnas, surinkęs tik 4 taškus. Tiesa, nuo priešpaskutinės vietos jį skyrė vos vienas taiklus metimas - ketvirtą rezultatą užfiksavęs Giedrius Povilavičius surinko 5 taškus. Lyderio pozicijas iškart griebė Žilvinas Radzevičius (12 t.), antrą rezultatą fiksavo Justinas Čekanauskas (10 t.), trečias liko Vytas Vaicekauskas (7 t.).

II etape likę keturi dalyviai varžėsi tik baudų metime. Čia situacija analogiška: blogiausią rezultatą užfiksavęs dalyvis krenta, o kitų dalyvių surinkti taškai nepersikelia, tad į finalinį etapą pateks trys dalyviai, tarp kurių visa kova ir vėl prasidės iš naujo.

Justinas ir Žilvinas abu iš 15 metimų pataikė po 12 kartų, o štai tarp Giedriaus ir Vyto vyko kova dėl bilieto į finalinį etapą. Sumetęs 8 taiklius baudų metimus, tarp trijų geriausių atsidūrė Giedrius Povilavičius, kuris ir vėl vos per vieną taiklų metimą pateko į kitą etapą - Vytas Vaicekauskas, pataikęs 7 metimus, turėjo pripažinti varžovų pranašumą ir iškristi iš tolimesnės kovos.

Finaliniame etape dalyviai turėjo sumesti ir tritaškius, ir baudas, o rezultatas sumavosi. Jau sumetus tritaškius buvo aišku, kad dėl pirmosios vietos kausis Žilvinas Radzevičius (7 t.) ir Justinas Čekanauskas (6 t.), nes Giedrius Povilavičius stipriai atsiliko, pataikęs vos 2 metimus. Kas įdomu, kad finaliniame etape visų trijų dalyvių visi užfiksuoti rezultatai buvo prastesni nei per pirmus du etapus.

Po baudų metimų paaiškėjo, kad aukso medalius pasidabina ir jau ketvirtoje rungtyje iš keturių dalyvautų triumfuoja Žilvinas Radzevičius (7+11 = 18 taškų). Šis rezultatas reiškia, kad Ž.Radzevičius užsitikrina čempiono titulą ir likus tik petankei, yra nepavejamas, jeigu bent jau atvyks ir užims kad ir paskutinę vietą.

Krepšinio rungtyje antras liko Justinas Čekanauskas, tritaškiais pelnęs 6 taškus, o baudomis - 10 (iš viso 16 t.), trečias - Giedrius Povilavičius, finaliniame etape surinkęs 9 taškus.

 

Petankėje - vienas didžiausių žaidynių dalyvių susidomėjimas

Žaidynių finišo tiesiojoje - petankė, kuri vyks rugpjūčio 25 dieną miesto centriniame stadione. Šioje rungtyje žaidynių dalyvių susidomėjimas - itin didelis. Dalyvauti šiose varžybose norą pareiškė 9 dalyviai.

Tiesa, daugiausiai norinčiųjų buvo suomiškame pagaliukų mėtymo žaidime "Molkky" - 10 dalyvių, tačiau atvyko tik 8, todėl petankė gali būti didžiausio susidomėjimo sulaukusi rungtis.

Jeigu į petankės varžybas atvyks Žilvinas Radzevičius, jis nepaliks šansų nei vienam kitam dalyviui jį pavyti ir užsitikrins čempiono titulą. Tačiau kur kas įdomesni reikalai kovoje dėl kitų dviejų prizinių medalių: dėl sidabro ir bronzos teoriškai ir praktiškai kovos penki žaidynių dalyviai - Raimondas Baltrukėnas, Vytas Vaicekauskas, Antanas Girčys, Antanas Žukauskas ir Justinas Čekanauskas, tad petankė bus lemtinga rungtis galutinei žaidynių dalyvių turnyrinės lentelės rikiuotei.

 

Galerijoje - Arvido Šimulio nuotraukos

Sporto šakos Nuotraukų galerija