Liūdna žinia: vasaros olimpinės žaidynės šiemet neįvyks

Liūdna žinia: vasaros olimpinės žaidynės šiemet neįvyks

Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) vadovas Thomas Bachas ir Japonijos premjeras Shinzo Abe šiandien pranešė, kad dėl visą pasaulį paveikusio COVID-19 viruso vasaros olimpinės žaidynės Tokijuje šiemet neįvyks.

Atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos teikiamą informaciją, šiandieninę situaciją pasaulyje, Japonijos reikalavimą ir vis didesnį tarptautinės bendruomenės spaudimą, Th. Bachas sutiko nukelti olimpines žaidynes į 2021 metus. Šis sprendimas taip pat galioja ir parolimpinėms žaidynėms, o lyderiai taip pat sutarė, kad laukiamiausias ir prestižiškiausias sportinis renginys kitąmet vis tiek įvyks Japonijos sostinėje Tokijuje.

Šiuo metu bilietus į olimpines žaidynes jau buvo užsitikrinę daugiau nei 6 tūkst. atletų iš viso pasaulio, tarp jų - ir 23 mūsų šalies sportininkai. Tačiau dešimtys atletų Lietuvoje ir tūkstančiai pasaulyje dar vylėsi patekti į Japonijoje turėjusias vykti žaidynes per atrankos varžybas, kurias visiškai sujaukė koronavirusas.

Tai pirmasis kartas, kai olimpinės žaidynės yra nukeliamos. Žaidynės praeityje tris kartus apskritai buvo atšauktos dėl karų, bet iki šiol nė vienos olimpinės žaidynės nebuvo sustabdytos ar nukeltos.

 

IOC informacija
Christophe Moratal / IOC nuotr.