Nacionalinio fizinio aktyvumo projektas užbaigtas stovykla Birštone
2023 metų spalio mėnesį startavo, o 2024 metų birželį finišavo „Vaikų fizinio aktyvumo užsiėmimų skatinimas savivaldybių darželiuose, mokyklose ir sportininkų rengimo centruose“ projektas, kuriame dalyvavo penkių savivaldybių Kauno, Jonavos, Marijampolės, Kėdainių ir Širvintų mokyklų, darželių ir sporto centrų komandos. Projektas bendrai finansuotas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
Jonavos savivaldybėje į šį projektą buvo įtrauktos Jonavos „Panerio“ mokyklos trečios klasės, Jonavos darželių „Saulutė“ ir „Pakalnutė“ 5-6 metų darželinukai bei Jonavos sporto centro lengvosios atletikos ir krepšinio skyrių pradinio rengimo grupių sportininkai. Projekto veiklos pamokėlėse ir treniruotėse buvo vykdomos pagal „Kids Athletics“ programą. Lengvosios atletikos žaidimai, estafetės bei individualus atskirų, supaprastintų lengvosios atletikos rungčių mokymas vyko naudojant vaikišką, palengvintą lengvosios atletikos, projekto lėšomis įsigytą, įrankių komplektą. Po penkerių mėnesių treniruočių pagal programą, balandžio – birželio mėnesiais vyko fizinio aktyvumo žaidynės kiekvienoje savivaldybėje. Įvyko penkerios varžybos, kiekvienose jų dalyvavo po 10 komandų ir daugiau nei 150 vaikų. Iš viso visose savivaldybėse fizinio aktyvumo projekte dalyvavo arti tūkstančio vaikų. Aktyviausi, stipriausi, greičiausi, ištvermingiausi, šokliausi kiekvienos savivaldybės fizinio aktyvumo projekto dalyviai kartu su treneriais dovanų gavo 5 dienų sporto stovyklą Birštone. Šios stovyklos metu, galbūt, būsimieji sportininkai, čempionai, olimpiečiai sportavo ir poilsiavo. Penkios, pilnos veiklos, emocijų, įspūdžių dienos pralėkė labai greitai. Kiekviena diena prasidėdavo rytine mankšta, o baigdavosi mažosiomis vaikų olimpinėmis žaidynėmis.
Aktyvi buvo jau pirmoji stovyklos diena, kai vos spėję atvykti, įsikurti, papietauti vaikai buvo pakviesti į pažintinį žygį aplink Birštono kurortą. Keliavome du kilometrus besitęsiančia krantine, Vytauto kalno papėdėje, prie paminklo Vytautui Didžiajam, ilsėjomės ir dalyvavome mini istorijos pamokėlėje. Vėliau užkopėme į Vytauto kalną kur atsivėrė graži Nemuno vingio ir Druskų miško panorama, žingsniavome kurorto gatvėmis, ragavome ir gaivinomės mineraliniu vandeniu biuvetėse, įveikėme smagų labirintą, pakeliui pamatavome šimtamečio ąžuolo storį ir toliau žygiavome į Birštono apžvalgos bokštą. Užlipus į apžvalgos bokšto viršų (vaikai suskaičiavo 300 laiptelių), atsivėrė puikus Birštono ir jo apylinkių vaizdas: Žvėrinčiaus miškas, Škėvonių atodanga, Prienai, Nemuno kilpos. Pasigrožėję apylinkėmis, grįžome pasistiprinti į „Eglės“ sanatoriją, nes vakare mūsų laukė susipažinimo vakaras ir žaidimai miesto stadione.
Antrą stovyklos dieną apsilankėme Birštono muziejuje, kad dar geriau pažintume Birštoną. Visus sudomino Birštono herbo kilmės istorija ir tik išėję iš muziejaus patraukėme į panemunę ieškoti Banginuko – ledlaužio, saugojusio mineralinio vandens gręžinį ir nužygiavome į Kneipo terapijos parką pasisemti sveikatos bei atsigaivinti. Po pietų mūsų laukė orientacinis žaidimas - „Birštono lobio paieškos“. Mes buvome gerai susipažinę su Birštonu ir nustebinome edukacijos vadovę gera ir greita orientacija, ji truputį nusiminė, kad greitai radome lobį. Vakare mūsų laukė pirmoji olimpinių žaidynių dalis su metimų rungtimis (ieties, disko ir rutulio stūmimo) bei futbolo baudinių serija.
Trečioji stovyklos diena turėjo būti pati karščiausia savaitėje, bet karštis mūsų nesustabdė – norėjome išbandyti „Smūginį“ ir mėgautis kiekviena stovyklos diena. Tad nieko nepaisydami, „apsiginklavę“ gertuvėmis ir kepurėmis, patraukėme į Birštono tvenkinukų paplūdimį, kur su „Smūginiu“ mus supažindino stovyklos vadovas Žilvinas. Išbandę naują žaidimą, atsigaivinti galėjome tvenkinyje, vėliau įveikėme kliūčių ruožą Žvėrinčiaus miško pakraštyje. Po pietų nuo karščio mus vėl gelbėjo, gaivino vandens pramogos bei smagus paplūdimio kvadrato žaidimas. Pavakario veiklos dėl karščio buvo pakoreguotos. Norintys ramesnės veiklos pramogavo miesto parko treniruoklių ir skulptūrų take, o norintys aktyvios veiklos, grįžome į paplūdimio futbolo aikštelę ir dalyvavome olimpiniame paplūdimio futbolo turnyre, kur nugalėtoja tapo „Ispanijos“ komanda.
Ketvirtą sporto stovyklos dieną plaukėme Nemunu pramoginių ekskursijų laivu „Upinis“. Laivo kapitonui ramiai vedant laivą Nemunu, kapitono padėjėja papasakojo daug ir įdomių istorijų apie Birštoną. Po pietų vyko kvadrato, „Smūginio“, plaukimo treniruotės, o vakare mažųjų olimpinių žaidynių paskutinioji rungtis – modifikuotas, komandinis „Palestros“ bėgimas. Su dideliu nekantrumu vaikai laukė mažųjų olimpinių žaidynių apdovanojimo, kur nugalėtojais tapo „Bulls“ komanda. Uždarymo ceremonija baigėsi sunkiai įsivaizduojamu (futbolo aikštėje žaidė beveik 100 stovyklautojų), bet įvykusiu smagiai draugišku futbolo turnyru – visi vaikai prieš visus trenerius. Po gero pusvalandžio žaidimo, kas dar turėjo sveikas kojas ir rankas galėjo žaisti kvadratą. Į sanatoriją vaikai grįžo ramūs, pavargę, tylūs – stovyklos pabaigos nuotaika tvyrojo ore... bet šeštadienio rytmetį mūsų laukė maudynės „Eglės“ sanatorijos baseine. Liūdesys „nugaravo“ smagiai paplaukiojus ir žaidžiant vandenyje.
Penktąją dieną stovyklautojai galėjo mėgautis sanatorijos "Eglė" teikiamais privalumais - išnaudoti spa ir baseino erdvę.
„Pati geriausia stovykla ! Ar kitais metais galėsime tokioje dalyvauti?“ - sakė vaikai ir tai pats geriausias įvertinimas. Penkios dienos pralėkė labai greitai ir buvo pilnos veiklos, įspūdžių, nuotykių. Labai ačiū, projekto sumanytojams, rašytojams, organizatoriams, koordinatoriams. Nacionalinis fizinio aktyvumo projektas pavyko – treniruotės buvo įdomios, varžybos uždegančios, azartiškos, stovykla nuostabi ... telefonai ilsėjosi, vaikai „užkabinti“, „suaktyvinti“ - judėsim toliau... „anima sana in corpore sano“.
Lengvosios atletikos trenerė G. Goštautaitė