Stalo tenisininkai Vilniuje pasiekė neeilinę pergalę

Stalo tenisininkai Vilniuje pasiekė neeilinę pergalę

Sausio 18 dieną sostinėje vyko Lietuvos jaunių (2002 m. ir jaun.) komandinio čempionato finalai. Juose dalyvavo 10 vaikinų ir merginų komandų: didieji miestai į finalus turėjo tiesioginį kelialapį, o štai rajonai, tarp jų – ir Jonava, iki finalinio etapo prasibrauti galėjo tik laimėję atrankoje.

Jonavos kūno kultūros ir sporto centrą finaluose atstovavo ir vaikinų, ir merginų komandos. Merginoms Vilniuje sekėsi kiek sunkiau – iš dešimties komandų užimta 8 vieta. Tačiau šios ekipos treneris Saulius Bureika teigė, kad tai vis tiek yra labai džiuginantis rezultatas, nes vien patekti į finalinį etapą buvo labai sudėtinga ir tai reikalavo didelių pastangų bei meistriškumo. Jonavos garbę šio čempionato merginų grupėje gynė Rugilė Panavaitė, Laura Korsakovaitė, Julija Zavarzina ir Neda Gaidamavičiūtė.

Vis dėlto į Jonavą stalo tenisininkai sugrįžo pasiekę neeilinę pergalę – vaikinų komanda Lietuvos jaunių komandiniame čempionate laimėjo bronzos medalius. Pirmame finalinio etapo ture komandos buvo suskirstytos į du pogrupius po 5 komandas, kuriame jonaviečiai nusileido tik čempionams – Vilniaus stalo tenisininkams, kurie nepralaimėjo nė karto, o beveik visus varžovus patiesė rezultatais 3:0. Vienas komandos trenerių S.Bureika pasakojo, kad kova su Telšiais pogrupyje buvo esminė: „Prieš Telšius dažniausiai pralaimėdavom, o šį kartą pasisekė laimėti. Labai svarbų tašką tuomet pelnė Osvaldas Melinauskas, kuris itin sunkioj kovoj, setais atsilikdamas 1:2, įveikė varžovą ir mūsų komanda pateko į finalinį etapą,“ – pasakojo S.Bureika.

Pogrupyje įveikus Telšius, Širvintas ir Alytų, jonaviečiai pateko tarp keturių stipriausių Lietuvos komandų ir pradėjo kovas dėl prizinių vietų. Nors prieš Kauno komandą mūsiškiai atrodė neblogai, sukūrė intrigą ir davė rimtą kovą, esminis susitikimas vyko prieš varžovus iš Šalčininkų. „Aišku, sunkiausios rungtynės buvo dėl trečios vietos. Čia visi taškai buvo labai svarbūs, bet vienas lemiamų tai Osvaldo Melinausko, kuris atsilikinėdamas setais 1:2 ir ketvirtame sete pralaiminėdamas taškais 6:9, sugebėjo tą setą ištraukti ir paskui išlošė lemiamą setą 11:9,“ – mintimis apie pergalę prieš Šalčininkų komandą dalinosi S.Bureika.

Mūsų rajono stalo tenisininkai tarp miestų komandų elito prizininkais tapo pirmą kartą. Šį neeilinį pasiekimą Jonavai padovanojo O.Melinauskas, Deividas Balsys ir Nedas Čarnevičius bei šių vaikinų treneriai – S.Bureika ir Igoris Gatijatulinas.